İş Yaşamında ve Başarı Yolunda Size İlham Olacak TEDx Konuşmaları

Başarıya giden yolda bazen ilhamı, bir filmden ya da bir kitaptan ya da çevremizden de alabiliriz. Fakat gözünüzden kaçan bir hazinede TEDx konuşmalarıdır. İşte sizler için, başarı yolunda ve iş hayatınızda size ilham olabilecek Tedx konuşmalarını derledik.

1. Simon Sinek: Mükemmel liderler bir harekete nasıl ilham verirler?

Niçin” ile başlayan basit fakat güçlü bir ilham verici liderlik modelini Simon Sinek, liderlerin ve kuruluşların nasıl düşündüklerini, davrandıklarını ve iletişim kurduklarını anlattığı konuşmasını dinleyicilere aktarıyor.

2. Shawn Achor: Daha iyi çalışmanın mutlu sırrı

Beyni olumlu düşünceler çevresinde yönetmenin iş performansı ve sağlık üzerinde önemli etkileri olduğunu savunduğu konuşmasında Achor, mutluluğun bir seçim olduğunu vurguluyor.

3. Dan Ariely: Yaptığımız işte bize kendimizi iyi hissettiren nedir?

YouTube’da en çok izlenen TEDx konuşmalarından biri olan, Yaptığımız işte bizi iyi hissettiren şey nedir?” sorusunu, insanları labirent içinde peynire odaklanmış bir fareye benzeterek açıklıyor.

4. Amy Cuddy: Vücut dilin benliğini şekillendiriyor.

Vücut dili başkalarının bizi nasıl gördüğünü etkilemekte, fakat kendimizi nasıl gördüğümüzü de değiştirebilir. Sosyal psikolog Amy Cuddy, “güç duruşu”nun insanın kendinden emin olmadığı durumlarda bile kendinden emin şekilde duruş sağlamasının, o kişinin beynindeki testesteron ve kortizol düzeylerini etkileyebileceğini ve belki de o kişinin başarı şansını etkileyebileceğini gösteriyor.

5. Elizabeth Gilbert: Deha Üzerine

Elizabeth Gilbert, sanatçılara ve dehalara imkansız özellikler atfetmemiz üzerine konuşup, radikal bir fikri savunuyor: Nadir bulunan bu insanların “dahi” demek yerine, “dehanın” onlara geldiğini söylemek gerekir. Komik, kişisel ve etkileyeci bir konuşma.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.