Basında Biz

Sanal ofis, ortak ofis, hazır ofis ve toplantı odası hizmeti

LOGOS Ofis’in basında yer alan tüm haberleri…

news, daily newspaper, press-1172463.jpg
old newspaper, newspaper, retro-350376.jpg
newspapers, leeuwarder current, press-444449.jpg
keyboard, apple, input-338507.jpg
Milliyet Ev

Sistem değişiyor ofisler küçülüyor(26.06.2022)

Mevcut çalışma koşulları yanı sıra hızlı artan kira bedellerinin özellikle hazır ofislere yönelik talebi yükselttiğini anlatan MTC Holding bünyesinde hizmet veren LOGOS Ofis Genel Müdürü Özge Cömert ise, Hazır ofislere talebin yüzde 60 oranında arttığını görüyoruz. Bu sektörde amacımızküçük ve orta büyüklükteki işletmelerin, işletme maliyetlerini düşürmelerini, operasyonel yüklerini azaltmalarını sağlamak. Bugün itibariyle bir iş yeri kiralamak istendiğinde, personel giderleri, o alanın kirası, aylık stopajı, elektrik, su, doğalgaz ve internet gibi fatura giderlerinin karşılanması gerekir. Tabii bu noktada kiralanacak ofisin lokasyonu da önem arz ediyor. Böyle senaryolarda 8 ile 20 bin arasında tutarlar ödemek durumunda kalıyorlar.

Ancak hazır ofis kiralayan işletme sahipleri tüm giderlerden muhaf oluyorlar. Böylece aylık yaklaşık 8-12 bin TL tasarruf sağlamış oluyorlar. En az bir yıl boyunca ofis giderlerini sabitlemek işletme sahipleri için bu dönemde çok ciddi bir kazanç sağlıyor. 

Hazır ofislerin yanı sıra sanal ofislerde de talep artışı gördüklerini söyleyen Cömert, ”Koranavirüs salgınıyla birlikte e-ticaret faaliyeti yürüten işletmelerin sayısı arttı. E-ticaret faaliyetleri yürütenlerin imdadına ise sanal ofisler yetişti. Fiziki bir ofis ortamına ihityaç duymayan ancak prestijli bir iş adresine ve sekreterya hizmetine ihtiyacı olan işletme sahipleri ise bu dönemde ortalama yüzede 60 kazanç sağlamış oluyorlar” diye konuştu.

Bizi Takip Edin

Siz de sınırsız hizmetlerimizden faydalanmak için tıklayın!