Ankara Ortak Çalışma Alanı

Ankara’da öğrenciler ve çalışanlar için sakin ve aynı zamanda konforlu çalışma alanı olan LOGOS Ofis’in Co-Working hizmeti ve bu sistem hakkındaki bilgileri sizler için derledik.

Çalışma Alanı Nedir?

Genel itibariyle ortak çalışma alanları, insanların farklı iş grupları ve projeleri birbirinden bağımsız veya grup halinde çalışabildikleri alanlardır. Geleneksel ofis mantığının ise dışındadır çünkü burada birbirinden farklı bir çok şirket ile ya da çalışan ve öğrenci ile berabersinizdir. Bir ofis ya da butik bir kütüphanede bulabileceğiniz bir çok hizmeti ya da fazlasını bu alanlarda bulabilirsiniz, aynı zamanda şirketler içinse son derece esnek ve rahattır çünkü stopaj vb. gibi giderleri bulunmaz.

Ortak Çalışma Alanın Avantajları

Gerek şirketlerin gerek serbest çalışanların gerekse de öğrencilerin bu alanları kullanmayı sevmelerinin başlıca nedenlerine bakalım;

Motivasyon: Sürekli çalışan insanlarla dolu bir alanda olduğunuzda, havada yalnızca bir üretkenlik enerjisi olacaktır. Gevşemek neredeyse imkansız. Çok şey başaracaksınız.

Topluluk: Sıradan insanların ve tanıdık yüzlerin olduğu yerlerde, topluluğun birbirinin başarılı olmasına yardım etmek için ne kadar yardımcı olduğunu görmek şaşırtıcı ve aynı zamanda faydalı olabilir.

Esneklik: Uzun vadeli bir sözleşme imzalamak yerine, ortak çalışma alanlarıyla çok daha esnek anlaşmalar elde edebilirsiniz. Küçük bütçeleri olan yeni başlayanlar için harika ve bağımsız ve uygun fiyatlı seçenekler bulabilir.

Evden Dışarı Çıkmak: Evden çalışmak harikadır, ancak evde motive olamamak ise bir çıkmazdır. Başkalarının yanında olmak ruhunuza iyi gelir, sizi zinde tutabilir ve yaratıcılık için harikadır.

Ağ Oluşturma: Bu kadar çok ortak noktanız olduğunda, ağ oluşturmaya başlamanız ve yeni fırsatların organik olarak akmaya başlaması an meselesidir.

Ortak Çalışma Alanı Co-Working Sözü Nereden Gelmektedir?

1995 yılında “Coworking” sözcüğü ilk kez “eşit olarak birlikte çalışmak” olarak tanımlayan Bernard DeKoven tarafından kullanıldı. Serbest meslek sahibi veya farklı işverenler için çalışan ancak bir bilgisayar ağı üzerinden araçlarla ve koordineli toplantılarla fikirlerini paylaşabilen bireyler. Aynı yıl New York’ta esnek masa düzenine sahip bir yazılım şirketi tarafından bir yer açıldı.

İyi Bir Çalışma Alanı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Konum: Evinizden makul bir ulaşım mesafesinde olan bir alan ve prestijli bir lokasyon seçin.
  • Bütçe: Seçtiğiniz alanın ekibiniz ve öğrenciyseniz kendiniz için ekonomik ve uzun vadeli bir çözüm sunduğundan aynı zamanda da kaliteli bir alan olduğundan emin olun.
  • Çalışma Ortamı: Temel ihtiyaçlarınızı karşıladığından, ders çalışmak için gereken huzurlu ve sessiz ortamın olduğundan emin olun.
  • Olanaklar: Benzersiz olanaklara sahip bir ortak çalışma alanı seçmek her zaman bir artıdır. Ücretsiz kahve, fotokopi çıktı hizmeti, Wifi

LOGOS Ofis Ortak Çalışma Alanı Sizlere Neler Sunuyor?

  • 7/24 saat sınırı olmadan çalışacağınız süreyi siz belirleyin.(Sözleşmeli Müşterilerimize Geçerli)
  • Sınırsız ikramlarımızdan yararlanabilirsiniz.
  • Sınırsız internet hizmeti
  • Çıktı ve fotokopi hizmeti
  • Özel Lounge alanında misafirlerinizi ağırlama imkanı

Birbirinden farklı ofis hizmetlerimizi incelemek için buradan web sitemizi inceleyebilir ya da ana sayfada yer alan sohbet kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.