Ortak Ofis Nedir?

En basit ifadeyle ortak ofis farklı şirketlerden kişileri aynı anda aynı ortamda çalışmalarını sağlayan yeni tip ofis çözüm yöntemidir. Paylaşımlı ofis kullanmak maliyet açısından ise oldukça avantajlıdır, firmalar çalışanlarının maliyetini üyeler arasında dağıtır. Ortak çalışma alanları topluluk merkezleri, iş birliği ve farklı geçmişlere sahip çalışanların uzmanlıklarını paylaşmak ve yeni fikirleri keşfetmek için bir araya gelebileceği sosyal alanlardır.

Son zamanlarda ise ortak çalışma alanları, kullanılmayan ofis alanlarını azaltmak, geleneksel merkez ofislerden uzaklaşmak, ve daha esnek bir çalışma biçimini benimsemek isteyen daha büyük şirketler tarafından da kullanılıyor. Ortak çalışma alanları, büyüyen işletmelerin yeni alanlara genişlemesi ve uzun vadeli kiralama riskini almadan yeni yetenek havuzlarına erişmesinin bir yoludur.

Ortak Ofisin Avantajları

Covid salgınından sonra ofise dönüş süreleri ertelenen ve bu süreçte evden ve esnek çalışma şeklini benimseyen firmalar şimdi ise çalışanlarının nerelerde ve nasıl çalışacakları konusunda daha fazla esnek yapıda olmalarının önünü açıyor. Geleneksel ofislerden ziyade paylaşımlı ortak çalışma alanları, iş birliği, yaratıcı bir alan ve hibrit bir iş yeri olarak kullanılıyor.

  • Daha Fazla Esneklik
  • İş birliği
  • Yaratıcılık
  • Yeni İş Ağları Yaratmak
  • Daha Düşük Maliyetler

Ortak Çalışma Alanları Kimler İçin Uygundur?

Ortak çalışma alanlarının demografisi değişiyor. Artık geleneksel ofis girişimlerinin ve yaratıcı serbest çalışanların klasik klişesinin egemenliğinde değiller. Bunun yerine, modern ortak çalışma alanları, küçük işletmelerden devasa uluslararası şirketlere kadar geniş bir topluluğu kendine çekiyor. 

Coworking, ilk web girişimcilerinin evden çalışmanın sıkıcılığından ve izolasyonundan kaçmalarına yardımcı olmak için oluşturuldu ve çok daha geniş bir rol yelpazesini yerine getirmek için evrimleşmiş olsalar da, özünde hala çok sosyal alanlar. Bir ortak çalışma alanı, sizi benzer düşünen profesyonellerden oluşan bir grupla buluşturur.

Örnek vericek olursak, büyük firmalar çalışanları bu alanlarda çalıştırıyor çünkü işe gidip gelme süresi ve ofisin sıkıcı ortamından ziyade ortak alanda farklı firmalarla da temas kurmanın önemini kavramış durumdalar aynı zamanda ise maliyet açısından çok daha efektif.

Sürekli işini bilgisayar başında yapan küçük işletmeler, freelancerlar için ise evin sıkıcılığından sizleri sektörün içinde ve sürekli hareketliliğin ve işinizi yaparken sosyalleşmenizin de önünün açan bir yerle buluşturuyor.

Ortak Ofis Alanı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

  • Konum: Mükemmel bir ofis alanı seçerken konum en önemli unsurdur. Müşterilere ulaşmayı ve onları ağırlamayı kolaylaştıran bir yer sizin için harika olacaktır.
  • Bütçe: Seçtiğiniz alanın ekibiniz ya da bir serbest çalışansanız ekonomik olarak avantajlı hizmetler sunduğundan emin olun.
  • Çalışma Alanı: İşinize odaklanabileceğiniz ve bunun yanı sıra farklı firmalardan çalışanlar ile beraber ağınızı da genişletecek bir seçin.
  • Olanaklar: Benzersiz olanaklara sahip bir ortak çalışma alanı seçmek her zaman artıdır. Ödediğiniz aylık ücretin içerisinde sınırsız kahve içecek gibi hizmetler ve hızlı bir internet en önemli unsurlar arasındadır.

LOGOS Ofis Ortak Çalışma Alanı Hizmeti Neleri İçerir?

Logos Ofis Ankara ortak ofis için sizlere;

7/24 çay, kahve hizmeti ve sınırsız internet kullanımı ve bunun yanı sıra yasal adres kullanımı zorunluluğunu sizlere sunmaz. LOGOS, Ortak alan kullanımı, klasik sözleşme ve bir ofis kiralama süreçlerinden sizleri geçirmeden tamamen bağımsız bir şekilde bir kütüphane işlevi görmektedir ve üniversite öğrencilerinin dahi bir şirketlerinin olmasına ihtiyaç duymadan gelip çalışabilecekleri bir alan yaratır.

Daha detaylı bilgi ve çözümler için buraya tıklayarak ya da bizlerle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.