Sanal Ofis Nedir?

Sanal ofis fiziken kullanacağınız bir ofise ihtiyacınız yoksa, yeni bir iş kuruyorsanız, işinizi başka şehirlerde de yürütmek istiyorsanız, çalışan sayınız azsa ve ekipçe işlerinizi uzaktan yürütüyorsanız, fiziki bir ofis ihtiyacınız olmaması doğaldır. Tam bu noktada istekleriniz ve ihtiyaçlarınız devreye girer. Bu ihtiyaçlar ise; yasal bir iş adresi, işyerinize özel telefon numarası, evrak takibi ve gelen çağrılarınızın cevaplandığı sekreterya hizmeti ve buna benzer ofis ihtiyaçlarıdır.

Sanal ofis, herhangi bir ofise ihtiyaç duymadan çalışan kişilerin özellikle günümüzde tercih ettikleri ofis çözümüdür. Sanal ofis çözümleri ofis ihtiyaçlarınıza en uygun hizmetlerle cevap verirken, kişiler zamanını bunların çözümünü aramaya harcamadan, sadece işlerine odaklanarak iş verimliliklerini artırırlar.

Fiziken kullanacağınız bir ofise her zaman ihtiyaç duymuyorsanız sanal ofis çözümleri sizin için en ideal seçenek olacaktır. Sanal ofis çözümleriyle masraflarınız büyük oranda azalacak, içinde bulundurduğu hizmetlerle ihtiyaçlarınıza çözüm olacaktır.

Sanal Ofis Nasıl Kullanılır?

Sanal ofisler, müşterilere hizmet vermek için tek bir birim olarak çalışır, ancak sabit bir yerde bulunmazlar. Bu tür kurulum, özellikle genel giderleri en aza indirmek isteyen ve yeni başlayanlar, küçük işletmeler içerisinde popülerdir. Video konferans yönteminin son yıllarda yaygınlaşması sonucunda ise sanal ofis kullanımı oldukça artmıştır.

Sanal ofis çalışanları işe gidip gelmekten kurtaran ve daha fazla üretkenliğe yol açan son derece mantıklı bir ofis çözüm yöntemidir. Her çalışan uygun yerlerde çalışabilir ve işe alacağınız personeller için ise yerel lokasyonlarda olması şartından kurtulmuş olursunuz.

Sanal Ofis Avantajları

Sanal ofis en büyük avantajlarından biri maliyetinin geleneksel bir ofisten çok daha düşük olmasıdır. Bir diğer avantajlı yönlerinden biri ise, posta adresi, sabit telefon hizmetlerini de barındırır bu da sizi küçük bir işletmeden çok daha prestijli bir duruma getirir. Sanal ofiste ayrıca müşterileriniz ile buluşabileceğiniz ve onlarla toplantı ve sunum yapabilme hizmetlerini de beraberinde alırsınız.

Adresinizin bilinen popüler olan lokasyonlarda gözükmesi ise müşterilerinizin gözünde size olan güveni kalite algısını da arttırır.

Sanal Ofisten Kimler Yararlanabilir?

  • Ev adreslerini ve cep telefonlarını resmi belgelerinde web sitelerinde kullanmak istemeyen işe yeni başlayan kişiler
  • Müşterilerinin ofislerinde çalışan ve yine de bağımsız bir pazarlama kimliğini sürdürmesi gereken profesyoneller
  • Yeni şehirlere veya ülkelere genişleyen işletmeler
  • Farklı coğrafyalara hizmet edebileceğini bilen,
  • bir çalışanı işe almanın risk, masraf ve zorluğuna girmeyi düşünenler
  • Günün çoğunu potansiyel müşterilerin ofislerinde geçiren ancak toplantılar arasında çalışmak için güvenli ve üretken bir alana ihtiyaç duyanlar
  • Dünyanın en dinamik şehirlerinde tutarlı premium ofislere ve desteğe ihtiyaç duyan küresel gezginler
  • İhtiyaç duyduğu prestiji yüksek maliyetler olmadan 5 yıldızlı bir kurumsal varlığa sahip olmak isteyen herkes

Sanal Ofis Yasal Mı?

Çokça karşılaşılan ve merak edilen soruların başında yer alan sanal ofis yasal mıdır sorusunun cevabı ise, evettir. Türk Ticaret Kanunu’nun içerisinde yer alan bilgiler doğrultusunda sanal ofislerin kullanımı tamamen yasaldır. Burada önemli olan konu iş yeri olarak resmi adresinizin bulunduğu ve vergi numarasına sahip olmanızdır.

Sanal Ofisin Mantığı Nedir?

Özet olarak sanal ofis, fiziksel bir ofise ihtiyaç duymadan bulunduğunuz şehirde prestijli bir konumda yasal adres olarak gösterebildiğiniz, telefon hattı hizmeti, kargo hizmeti ve müşterileriniz ile toplantı yapma olanaklarını sizlere sunan bunun yanında geleneksel ofis yöntemlerinde yer alan maliyetleri minimuma indiren ve dilediğiniz bölgeye çalışıp, size çok uzak bir konumda bulunan ve işe almak istediğiniz bir personel için ise gayet uygun çalışma ortamını sizlere sunan son derece makul ve yerinde bir hizmettir.

Yeni bir başlangıç yapacaksanız ve böyle bir hizmete ihtiyaç duyuyorsanız LOGOS Ofis‘in sanal ofis çözümlerini mutlaka inceleyin ve bizlerle iletişime geçin.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.