Yeni Nesil Teknolojik Ofisler

Teknolojinin gelişmesi ile ofislerde kullanılan tüm materyaller bu gelişimin sonucunda fazlasıyla değişiklik gösterdi. Teknolojik ve dijital dönüşümlerini gerçekleştirmeye kendi iş stratejilerinden başlayan şirketler, kullandıkları ofislerini de çalışanlarına ve müşterilerine daha etkin, hızlı bir hizmet vermek istedikleri için dijital ve teknolojik dönüşümlerini entegre etmeye başladılar. Böylelikle, daha verimli çalışma, hızlı sonuç alma ve müşterilere daha hızlı yanıt verme adına pek çok gelişme yaşandı.

Teknolojik araçlar, yazılımlar ve yeni ofis teknolojisi sayesinde, daha önce hiç olmadığı kadar dünyayla bağlantıda kalmamızı, işlerimizi yürütmemizi ve projeler üzerinde çalışmamızı sağlayan modern ofis sistemlerini artık hayatımıza entegre etmeye başlamış durumdayız.

Akıllı ve Modern Ofis

Modern ofisler, modern ofis ekipmanları ve ofis teknolojileri; günümüz modern ofislerde herkesin çalışma alanını değiştirmeye ihtiyaç duyar. Günümüzde pek çok şirket ofis tasarlarken çalışanlarına esneklik sağlayan seçenekleri, yani yeni ofisi teknolojilerini dahil etmeye çalışır. Bu, ekip üyelerinin ofislerinden çıkıp daha rahat koltuklara geçmeleri için alanlar yaratmayı ve işbirliği için alan sağlamayı da beraberinde getirir.

Modern bir ofis ortamı ile birlikte teknolojik bir ofis tasarımına ihtiyaç duyulmaktadır. Ofislerdeki bir diğer büyük teknolojik gelişme, oturma/ayakta çalışma masaları gibi yüksek teknolojili ofis mobilyalarının eklenmesidir. Bu masaların sağladığı esneklik, çalışanların ofis içerisinde her şekilde aktif olmalarını sağlar. Ekibinize en rahat oldukları yerden çalışma seçeneği sunmak, ekibin mutlu olmasını ve verimin arttırılmasından başka bir şey değildir, tüm bunlar en iyi, güncel ve dijital dönüşüme ayak uyduran ofis teknolojisiyle mümkün olur.

Otonom Tabanlı Ofisler

Ofis ayarlarınızı ve ofis teknolojinizi değiştirip özelleştirebilmek, modern ofis sistemlerinin avantajlarından biridir. Klimayı yalnızca uygun gördüğünüz şekilde ayarlamakla kalmaz, aynı zamanda ideal çalışma ortamınıza uyacak şekilde aydınlatmanızı da kişiselleştirebilirsiniz. 

Çoğu ofis alanı, ana ışık kaynağı olarak floresan aydınlatma kullanır. Ofisler, ekip üyelerinin yararlanması için giderek daha fazla değişken ışık kaynağı eklemey başlıyor. Örneğin, aydınlatmayı kısma yeteneği, günümüzde mevcut olan en iyi ofis teknolojilerinin harika bir avantajıdır. Herkes kendisi için en rahat ortamda ve en verim alacağı şekilde çalışmak ister ve yeni akıllı sistemler ve otonom ofis teknolojileri ile konfor, verimlilik aynı zamanda da tasarruf ön plana çıkmaktadır.

Bulut Tabanlı Ofis Teknolojileri

Günümüzde, özellikle birçok şirket hala evden çalışırken, neredeyse tüm işletmelerin internete erişmesi gereken bazı yönleri vardır. İş için bulut/sürücü tabanlı modern teknoloji ofis araçlarını uygulamak, bilgileri gizli tutarken belgeleri ve verileri tüm şirketinizle paylaşmanın harika bir yoludur. Bu, herkesin ihtiyaç duyduğunda fiziksel dosyalara güvenmek yerine belgelere erişmesini sağlar. 

Belgeleri tek bir merkezi yere koymanın yanı sıra, çalışanlara erişim kolaylığı sağlayan diğer bağlantılı ofis teknolojileri arasında Microsoft Teams uygulamaları yer alır! Microsoft, daha önce de belirttiğimiz gibi, uzaktaki ekiplerin gerçek zamanlı olarak bağlanması için harika bir yol olan ekiplerin yanı sıra ekiplerin notları paylaşmasına ve projeler üzerinde çalışmasına olanak tanıyan Microsoft notları ve diğer programları sağlayarak modern bir teknoloji ofisine katkıda bulunur.

Modern ve Akıllı Sunum Araçları

Modern bir teknolojik ofis için sunum önemlidir. Mesajınızı sorunsuz, iyi bir şekilde iletebilmek ve ayrıca bu mesajı iletmek için teknolojiden yararlanabilmek istiyorsunuz. İşte yeni ofis teknolojisinin kullanışlı olduğu yer burası! 

Pek çok modern teknoloji ofis alanı, akıllı projeksiyon ve sunum araçlarını toplantı ve konferans alanlarına dahil edecek şekilde tasarlanmıştır. Akıllı TV’ler, sunum ve video konferans için bir PC’yi yansıtma yeteneği sağlar. Pek çok şirketin kullandığı bir başka harika yeni ofis teknolojisi de akıllı beyaz tahtalardır! Burada ekibiniz tek bir yerde sunum yapabilir, notlar alabilir ve çok daha fazlasını yapabilir. Akıllı beyaz tahtalar onların bilgisayarıdır ve sunumlara, notlara ve belgelere tek bir yerden izin verir. Bu, kimsenin notları takip etmesi gerekmediği ve herkesin daha sonra kullanması için sürücüye veya buluta kaydedilebileceği anlamına gelir! Ofisler için yüksek kaliteli toplantı ekipmanı teknolojisi sağlamak, her işletme için harika bir yatırımdır.

Teknolojik Ofis Aksesuarları

Modern ve teknolojik bir ofis ortamına sahip olmanın en iyi yanı, masalarınızın buna uyumlu ve geliştirilebilir olmasıdır. Çalışma masalarınızda bulunan USB bağlantı noktaları, her an ihtiyaç duyabileceğiniz HDMI kablo çıkışları, telefonunuz ya da kimi dijital aksesuarlarınız için priz aramak yerine temassız şarj istasyonları, monitörünüz ya da dizüstü bilgisayarınız için masanızın üzerinde tüm ofis sistemlerinize entegre olabilen standlar oldukça önemli ve verimliliği arttıran materyaller olmaktadır.

Eğlence Alanları

Teknolojinin gelişimi ve pandemi koşullarının ise çalışma sistemimizde yarattığı farklılık ve getirdiği yeniliklerin ışığında, çalışanlarının verimini arttırmak, ilgi seviyelerinin ve performanslarını yukarı çekmek ve ofise gelmeyi daha keyifli hale getirmeyi hedefleyen şirketler, oyun oynayabilecekleri ya da eğlenebilecekleri alanları (bilardo, langırt, playstation gibi) ofislerinde organize etmeye başladılar.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.